O mnie

JPbaner

Jarema Piekutowski, ur. 1978. Jestem socjologiem z zawodu i z zamiłowania. Od 12 lat zajmuję się projektami badawczymi, ewaluacyjnymi, animacyjnymi, szkoleniami i doradztwem. Główne obszary moich zainteresowań zawodowych to: partycypacja publiczna, III sektor, rynek pracy, kultura i edukacja.

Uczestniczyłem jako ekspert i badacz w ponad 40 projektach badawczych i ewaluacyjnych (10 z nich kierowałem samodzielnie) na zlecenie m.in. ministerstw, uczelni, urzędów marszałkowskich, wojewódzkich urzędów pracy, Lokalnych Grup Działania, organizacji pozarządowych i firm prywatnych. Prowadziłem szereg szkoleń i działań doradczych z zakresu m.in. planowania strategicznego, zarządzania projektami, partycypacji publicznej itp. Prowadziłem grupę roboczą na Niekongresie Animatorów Kultury w Warszawie w 2013 r. Stworzyłem i koordynowałem kilkanaście projektów dofinansowanych ze środków zewnętrznych, przede wszystkim z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pochodzę ze Szczecina, a mieszkam w Warszawie. Karierę zawodową zaczynałem w jednostce samorządowej (Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie) i na uczelniach (Zachodniopomorska Szkoła Biznesu) W latach 2007-2011 byłem dyrektorem ds. badań i analiz firmy badawczej Centrum Rozwoju Społeczno-Gospodarczego – Przedsiębiorstwo Społeczne sp. z o.o. w Szczecinie, z którą do dziś współpracuję. Od roku 2012 działam jako wolny strzelec i pracuję z szeregiem instytucji, przede wszystkim z Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, a także z WYG PSDB, Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i wieloma innymi inspirującymi instytucjami.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ewaluacyjnego i Szczecińskiego Towarzystwa Socjologicznego.

Prywatnie zajmuję się także działalnością artystyczną. W 2013 r. opublikowana została moja powieść biograficzna pt. „Chesterton. Geniusz ortodoksji” (wydawnictwo eSPe, Kraków). Od lat śpiewam muzykę dawną – w 2013 r. z zespołem Pomerania Ensemble nagrałem płytę „Musica Sedinensis” z muzyką XVII-wiecznego Pomorza Zachodniego. Szczególne miejsce w mojej karierze zajmuje współpraca z warszawskim kwartalnikiem „Więź”, którego pierwszym redaktorem naczelnym był Tadeusz Mazowiecki.

Jestem ponadto zainteresowany zagadnieniami interdyscyplinarnymi ze styku filozofii, psychologii, duchowości i socjologii oraz nauk przyrodniczych. Od lat zadaję sobie pytania o naturę świata i człowieka oraz tego, co dzieje się między ludźmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>